Utbildning
Nära vård för fysioterapeuter inom kommunal primärvård

Plats
Online
Startdatum
15 maj 2023

Är du fysioterapeut inom den kommunala primärvården och har funderat på vad omställningen till nära vård kan komma att innebära för just dig? Då ska du absolut delta på detta webbinarium.
Nära vård för fysioterapeuter inom kommunal primärvård – möjligheter och utmaningar för yrkesprofessionen
Du kommer att få lyssna på och även ställa frågor till Cecilia Winberg som är förbundsordförande för Fysioterapeuterna. Hon har erfarenhet från såväl privat, offentlig som statlig sektor.
Tidigare har Cecilia arbetat som fysioterapeut inom eget företag, som forskare och de senaste åren som chef inom Region Skåne. Hon är disputerad inom rehabiliteringsmedicin.
Cecilia kommer att berätta hur hon ser på utmaningarna och möjligheterna för just fysioterapeuternas profession i nära vård-omställningen. Det kommer också att finnas tid för samtal med kollegor
Tillsammans blir vi både tryggare, klokare och starkare i detta viktiga omställningsarbete som kommer att pågå en lång tid framöver!
Kontakt
För frågor om innehållet:


För frågor om anmälan:
Anmälan
Sista anmälningsdag
8 maj 2023
Avgift
Kostnadsfritt.
Integritetspolicy
När du anmäler dig till en kurs registreras dina personuppgifter i våra administrativa program. Läs mer om hur vi behandlar personuppgifter i vår integritetspolicy.
Mer information
Tid och plats
15 maj 2023 kl. 10–12.
Sänds online via Microsoft Teams. Vi skickar länk någon dag innan sändningen.
Målgrupp
Fysioterapeuter och övriga intresserade inom kommunal primärvård.
Samarbetspartner
Fyrbodals kommunalförbund

Uppdaterad